AUTO MOTOR CLUB ZAKYNTHOS
Ostrov ZAKYNTHOS (ZANTE) , Řecko

Půjčovna aut, motocyklů a skútrů
nejlepší ceny na ostrově!

Laganas Main Road, Zakynthos
Český tel: viz kontakty
Mail: pujcovna@zakynthos-pujcovna.cz

Zakynthos - tipy na výlety Zpět na hlavní stránku

Zakynthos je překrásný ostrov a míst, kam se zajet podívat, je na něm opravdu hodně. Nejlepší je asi vzít si auto a vyrazit podle nálady a chutě někam do neznáma. K autu dostanete základní mapku (obrázek níže), ta na běžné ježdění bohatě stačí, takže jen vyrazit. Zakynthos je ostrov malý, takže nějaké velké bloudění moc nepřipadá v úvahu, prakticky po cca 30 - 40 minutách pokaždé dorazíte někam na pobřeží. Pro lepší inspiraci uvádíme několik tipů:

Želví pláž

Asi naprostá klasika ostrova Zakynthos. Kousek od pláže, cca 200 metrů, je parkoviště, kde necháte auto, a pak během pár minut sejde na dlouhou a širokou pláž se zlatavým pískem, teplou vodou a mírným vstupem do vody. Přímo mezi hnízda, která jsou označena, se nesmí, ale vůbec to nevadí. Pláž je tak velká a rozlehlá, že si tam na své přijdou i milovníci klidu, pohody i romantiky. Souřadnice parkoviště jsou 37.70821,20.986933, je to dole na jihovýchodě u Vasiliki.

 

"Sklo" ve skále

Kousek od Želví pláže, konkrétně u Kalamaki (souřadnice 37.737332,20.906048) leží další menší písečná pláž, která je zajímavá především okolními skalami. Bohužel nezmám přesný název horniny (asi gypsum??), ale skála vypadá jako z velkých skleněných krystalů, o kousek vedle jako zase z tisíců papírů na sobě. A velké balvany se lesknou jako posety tisíci malými zrcátky.

Skákání u Blue caves

V téměř nejsevernějším místě ostrova Zakynthos je jeden z přístavů, odkud vyplouvají lodičky k Blue Caves. Pokud se však těsně před konec cesty dáte doprava, dojedete na parkoviště, odkud vedou schodu až dolů k moři. Můžete si zde zaplavat v překrásné vodě, téměř u samotných jeskyní, a je zde také malá vyvýšenina, odkud si můžete skočit ze cca 3-5 metrů do opravdu hluboké vody... Souřadnice parkoviště jsou 37.928776,20.703767.

Průjezd zkrze hory

Tento výlet nemá žádný hlavní cíl, jedná se spíše o průjezd přes hornatou část ostrova, přes místní vesničky a městečka. Napsal bych sem i konkrétní trasu, ale krása a unikátnost tohoto výletu jsou částečně i v bloudění, hledání cesty a poznávání míst, kam jste původně vůbec nechtěli. Ale určitě bych navrhoval okruh jako třeba z hlavního města Zakynthos na sever přes Agios Dimitros do Katastari do Exo Chora a Agios Leon k Lithakia a zpět do Zakynthosu. Po cestě samozřejmě můžete sjet k různým plážím nebo třeba do různých letovisek, počínaje Agios Sostis a Laganas dole na jihu a konče malebnými letovisky jako je Alikanas, Ammoudi či Planos na východní straně ostrova.

Zakynthos - mapa ostrova a tipy na výlety